Kľúčové slová: používať jedno alebo viacslovné spojenia?

Sponzorovaný obsah

kľúčové slová

keywords

Používanie kľúčových slov v textoch a na webových stránkach sa používa kvôli lepšiemu umiestneniu stránky vo vyhľadávači. Každý web sa chce umiestniť na najvyšších pozíciách, aby sa zvýšila jeho návštevnosť a šírili sa informácie z danej stránky.

Kľúčové slová v texte

Ako pracovať s kľúčovými slovami správne? Kľúčové slová by mali mať logický súvis s danou stránkou a témou, ktorá sa v texte rozvíja. Veľa sa hovorí o dĺžke použítých slov, či je vhodnejšie využívať jednovýrazové alebo viacvýrazové slovné spojenia.

Text by nemal byť preplnený týmito slovami, ale mali by tu byť použité v bežnom texte. Sú definované niektoré atribúty, ktoré sa majú dodržiavať, no aj to nemusí zaručovať absolútny úspech.

Ako vybrať kľúčové slová?

V skratke by sme mohli povedať, že ak máme stránku o oblečení, tak aj vybrané slová by mali obsahovať daný výraz. Napríklad je vhodné definovať slovo pre každú podstránku: dámske oblečenie, pánske oblečenie, detské oblečenie… Jednoducho nadviažeme na logickú štruktúru danej stránky.

Ak máme stránku so zdravou výživou, tak môžeme použiť výrazy ako zdravá výživa, ale i pojmy, ktoré používajú iné slová, no súvisia s danou témou (eko produkty, bio zelenina a podobne). Malo by ísť o slová, ktoré ľudia zadávajú do vyhľadávača, teda vhodnejšie sú skôr slovné spojenia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + 2 =